Балаклава, сім років потому

Балаклава, сім років потому

Україна, Крим, Балаклава. День Незалежності. 24 серпня 2011 року. Ходові випробування двох щойно збудованих малих прикордонних катерів пр.UMS 1000 виробництва київської компанії UMS.

Сьогодні маємо досягти максимальної швидкості – 40 вузлів. Виходимо з Балаклавської бухти і одразу потрапляємо у збіговисько яхт українських «крутеликів».

Виходимо з бази

Попереду чудовий і дуже дорогий катер з червоного дерева. На ньому … Янукович-молодший з дівками. «От сука, розчавити б тебе», – каже випробувач UMS і править майже впритул. Янукович-джуниор щасливий, маше ручкою. Вирішив, що його вітає флот… Два капітани 1-го рангу, присутні у нас на борту, стають білішими, ніж чохли їх кашкетів. Жалкую, що не можна знімати, аби не «спалити» випробування…

У пошуках 40 вузлів

За півгодини ми вже значно східніше, на траверзі державних дач. Перша спроба вийти на 40 вузлів виявилася невдалою. Купаємося та регулюємо.

Друга спроба. 40 и більше. Але я того не бачу. Скоїв повну дурню. Коли катер виходив на черговий прогон – побіг у носову каюту, перекачувати вщент заповнену картку пам’яті фотоапарату на ноут.

UMS 1000: ніс/корма

Катер врізався у хвилю, я — у край столу. Від болю потемніло в очах. Удари на повному – як під час автоаварії. Сиджу на койці прямо, відчуваю – нахилишся на кілька градусів – зламає хребет. Отак позначилося моє вітрильне минуле. Ми більше 8 вузлів не ходили.

Нарешті все скінчилося. Повний успіх. Поздоровляємо один одного. Про своє — мовчу. Повертаємося в базу.

І знову — спроба

По дорозі до Одеси трохи побоююсь перитоніту. Синець на весь живіт та гострий біль. Але минулося та забулося. У пам’яті залишилось лише випробування. Одна з найяскравіших сторінок у кар’єрі журналіста.

Під час окупації Криму ВСІ малюки UMS 1000 зуміли вийти в українські порти. На сьогодні цей проект вважається дуже вдалим і будівництво катерів, у модифікованому варіанті, триває.

Вальс на воді. Без інтиму…

У пам’яті залишилися скелі мису Сарич і могутній гуркіт двигунів Volvo Penta. Ми повернемося. Обов’язково.

З Днем Незалежності, Україно!

Микола Дубров

Читайте повний звіт про UMS 1000 —
«Судостроение и судноремонт» стр. 42-49

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *